Czy nabycie kurtki lub koszuli z logo firmy może stanowić koszt uzyskania przychodu?

Zakup odzieży służbowej z logo firmy czy marki produktu dla pracowników, którzy mają kontakt z klientami mogą stanowić wydatki reklamowe i tym samym możliwe jest ich zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów.

Warto jednak wystąpić z wnioskiem o wydanie indywidualnej interpretacji podatkowej aby uzyskać potwierdzenie powyższego oraz pamiętąć kiedy wydatek może zostać zaliczony do kosztów uzyskania przychodu

W naszej ocenie, wyposażenie pracowników i właścicieli w oznakowaną logo firmy odzież o standardowej jakości, przyczynia się do reklamy marki firmy, czyni tę markę rozpoznawalną, indywidualizuje firmę dla klienta. Działanie to ma również niewątpliwy wpływ na decyzje klientów dotyczące współpracy z daną firmą i pośrednio kształtuje popyt na produkty oferowane przez reklamujący się podmiot, przyczyniając się do powstawania przychodów. Stroje te jednoznacznie kojarzą się z firmą poprzez oznaczenie ich logo firmy lub marki produktu. Związek odzieży z rodzajem prowadzonej przez firmę działalności gospodarczej potwierdza również utracenie przez nią charakteru osobistego, poprzez opatrzenie jej w sposób trwały logo firmy.

Ze względu na fakt, że osoby ubrane w stroje z logo mogą uczestniczyć w publicznych wydarzeniach (np. spotkania z kontrahentami w kraju i za granicą, spotkania z dziennikarzami na konferencjach, sesjach zdjęciowych, targach, spotkaniach networkingowych) kierują swój przekaz do nieograniczonego kręgu odbiorców, ich działania stanowią formę reklamy o charakterze publicznym.

Reasumując, koszty poniesione na zakup odzieży np. kurtek, koszulek, koszul, bluz, kamizelek, spodni, spodenek, czapek, rękawic zaopatrzonych w logo przedsiębiorcy, w którą ubrani są pracownicy przedsiębiorcy podczas wykonywania przez nich obowiązków pracowniczych, mogą zostać zaliczone do kosztów uzyskania przychodów.

Czy nabycie kurtki lub koszuli z logo firmy może stanowić koszt uzyskania przychodu?
Tagi:            

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *