border_right

Dokumentacja cen transferowych Warszawa

Szukasz rzetelnej i sprawdzonej kancelarii prawniczej doradztwa podatkowego w Warszawie, która zajmie się optymalizacją podatkową Twojego przedsiębiorstwa? W zakres naszych usług, w skład których wchodzi doradztwo podatkowe i pomoc w zmianie rezydencji i inny rodzaj wsparcia, związany z tym aspektem funkcjonowania firmy. Dysponujemy szeroką wiedzą w zakresie nowych przepisów podatkowych, które pozwolą na zoptymalizowanie funkcjonowania firmy i przeprowadzanych przez nią transakcji, a tym samym – osiągnięcie znamiennych korzyści finansowych. Przygotowywana przez nas analiza danych porównawczych umożliwia przedsiębiorcom podejmowanie decyzji, które przekładają się pozytywnie na sytuację podatkową firmy. W ramach współpracy służymy radą i asystą w zakresie sporządzania dokumentacji cen transferowych, będącej potwierdzeniem zastosowania się do warunków rynkowych przy transakcji pomiędzy podmiotami powiązanymi.

Rynkowe ceny transferowe to wartości pieniężne sprzedawanego dobry czy usługi i innych wartości o charakterze niematerialnym, których ustalanie leży w gestii podmiotów powiązanych. Dokumentacja w zakresie cen transferowych jest konieczna dla wielu przedsiębiorstw, a to, czy kwalifikują się do owego obowiązku, wynika z polskiego prawa. Jeśli przedsiębiorstwo mu podlega, rozliczanie transakcji powinno być ściśle kontrolowane i utrwalone odpowiednimi zapisami. Może okazać się, że przedsiębiorca potrzebuje gruntownej analizy dokumentacji cen transferowych, potrzebnej przed kontrolą odpowiedniego organu czy też do rozliczenia podatku dochodowego. Nasza kancelaria z siedzibą w Warszawie dokona jej szybko i rzetelnie.

Dokumentacja cen transferowych

Jeśli przedsiębiorstwo Klienta należy do grupy, którą obejmuje obowiązek dokumentacyjny, w jego ramach konieczne jest prowadzenie ksiąg rachunkowych z uwzględnieniem wynikających z nich przychodów i kosztów. Czym jest dokumentacja cen transferowych? Stanowi ona potwierdzenie stosowania rozliczeń na warunkach rynkowych z podmiotami powiązanymi. Jest ona niezbędna do rozliczenia podatku dochodowego. Przepisy prawne określają szczegółowo jej wymaganą zawartość. Nasi specjaliści doradzają w zakresie dokumentacji cen transferowych i pomagają w jej prowadzeniu. Kompleksowa wiedza, którą dysponują, umożliwia im sporządzenie rzetelnej analizy danych porównawczych i wyszczególnienie ewentualnych nieprawidłowości, które mogą spowolnić rozliczenie podatkowe. Odnosi się to zarówno do firm ograniczających się do działalności lokalnej, jak i tych o zasięgu międzynarodowym.

Prawo szczegółowo określa warunki zaistnienia obowiązku sporządzenia dokumentacji w zakresie cen transferowych. Aby podmiot został nim objęty, muszą zaistnieć określone przesłanki. Po pierwsze, przychody lub koszty muszą przekroczyć w roku poprzedzającym podatkowy równowartość 2 mln euro. Te i pozostałe kryteria zostały szczegółowo określone w art. 9a ustawy o CIT. Podmioty powiązane mogą stanowić przykład kapitałowych, ale też zarządczych, osobowych czy majątkowych. W celu przygotowania pełnej dokumentacji podatkowej powinno uwzględnić się analizę danych porównawczych, a także opis transakcji. Warto pamiętać, że źle udokumentowane ceny transferowe mogą wiązać się z określonymi prawnie sankcjami dla podatnika. Dlatego też warto skorzystać z usług rzetelnej kancelarii. Jeśli Warszawa jest głównym obszarem działania przedsiębiorstwa, nasza kancelaria jest w stanie zagwarantować kompleksową usługę doradczą w zakresie prawa podatkowego. Obsługujemy również Klientów spoza stolicy.