border_right_new2

O nas

O KANCELARiI

Ziobrowski TAX & LAW

Kancelaria oferuje usługi doradztwa prawnego i podatkowego dla firm i przedsiębiorców. Specjalizuje się w rozwiązywaniu problemów prawnych i podatkowych, które pojawiają się w ramach bieżącego prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Kancelaria doradza prawnie i podatkowo startupom zarówno w ich codziennej działalności jak i w związku z pozyskiwaniem finansowania na rozwój i inwestycjami inwestorów zewnętrznych. Zajmujemy się kojarzenie startupów z inwestorami, funduszami private equity, venture capital oraz aniołami biznesu.

Reprezentujemy podatników w trakcie kontroli oraz postępowań podatkowych a także w sporach podatkowych przed wojewódzkimi sądami administracyjnymi oraz Naczelnym Sądem Administracyjnym. Przygotowujemy wnioski o wydanie indywidulanych interpretacji podatkowych.

Reprezentujemy członków zarządu w postępowaniach zmierzających do pociągnięcia ich do odpowiedzialności indywidualnej (za zobowiązania cywilne oraz podatkowe). Doradzamy członkom zarządu w sprawach o zapłatę wytaczanych na podstawie art. 299 kodeksu spółek handlowych (odpowiedzialność członków zarządu za zobowiązania spółki z o.o.). Świadczymy doradztwo w obszarze prywatnoprawnym, m.in. w zakresie majątkowych relacji małżeńskich oraz zasad dziedziczenia.

Kancelaria świadczy usługi prawne związane z problematyką prawa karnego gospodarczego oraz karnego skarbowego (tzw. „white collar crimes”), połączone z doradztwem w dziedzinie zapobiegania i wykrywania nadużyć w przedsiębiorstwach.

Poprzez zrzeszone kancelarie pomagamy klientom otworzyć spółki za granicą (Czechy, Cypr, Malta, Estonia, Anglia, Gruzja) oraz zmienić rezydencję podatkową na cypryjską, estońską oraz maltańską. Pomagamy w otwarciu rachunków bankowych za granicą (Szwajcaria, Monako).

Prowadzimy obsługa prawna i podatkowa w języku rosyjskim i ukraińskim dla klientów z Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy, Łotwy i Estonii. Współpracujmy z prawnikami rosyjskim i ukraińskim na terenie Rosji i Ukrainy. Pomagamy polskim przedsiębiorcom w rozpoczęciu działalności gospodarczej na terenie Ukrainy i Rosji w tym w pozyskaniu kontrahentów.

Do prowadzenia konkretnej sprawy Kancelaria dobiera zespół prawników, kierując się ich doświadczeniem i specjalizacją. Jeżeli sprawa wymaga współdziałania prawników z innych krajów zapewnia pomoc renomowanych zagranicznych kancelarii.

Łączymy doświadczenie z praktyczną znajomością biznesu, a sposób świadczenia usług dostosowujemy do indywidualnych potrzeb Klientów. Zespół prawników Ziobrowski Tax&Law wprowadza nowatorskie rozwiązania prawne aby nadążyć za zmieniającymi się warunkami rynkowym.