border_3

Sprawy cywilne Warszawa

Adwokat do spraw cywilnych

W zakresie usług kancelarii adwokackiej Ziobrowski Tax&Law z siedzibą w Warszawie są m.in. sprawy cywilne. Zajmujemy się nimi niezależnie od przedmiotu – świadczymy usługi na rzecz powodów, jak i osób, które otrzymały pozew w ramach powództwa. Współpracujemy z klientami indywidualnymi, małymi, średnimi oraz dużymi przedsiębiorstwami z dowolnych branż i innymi podmiotami zorganizowanymi. Nasi adwokaci postępowania rozpatrują w sposób indywidualny i dobierają rozwiązania prawne, bazując na obowiązujących w danym zakresie przepisach prawa oraz dotychczasowych wyrokach polskich sądów różnych instancji.

W Ziobrowski Tax&Law zapewniamy porady prawne stacjonarnie na terenie stolicy. Można też skorzystać z naszej pomocy zdalnie – adwokat obsługujący sprawy cywilne dostępny jest dla klientów w formie online. Konsultacje prowadzone są w godzinach pracy kancelarii w terminie ustalonym w trakcie umawiania spotkania telefonicznie lub mailowo. Szczegółowe dane kontaktowe znajdują się na stronie jztl.pl, na której można również zapoznać się z kompletnym zakresem usług, jakie realizujemy dla klientów indywidualnych oraz biznesowych.

Pomoc prawna w sprawach cywilnych

Wspieramy klientów na wszystkich etapach obejmujących postępowanie cywilne. Doradzamy m.in. w zakresie opracowania wstępnej strategii, zajmujemy się przygotowaniem pozwu z odpowiedniego powództwa, reprezentujemy przed sądem i udzielamy pomocy w wypełnianiu i wysyłaniu wniosków oraz pism. Adwokaci traktują prawo jako narzędzie, którym się posługują z myślą o interesach klientów. Kancelaria Ziobrowski Tax&Law realizuje sprawy zgodnie z przepisami.

Świadczymy usługi m.in. dotyczące niedotrzymania zapisów umów, rozwodów, podziału majątku po śmierci bliskiego, ubezpieczeń, praw autorskich czy pożyczek pozabankowych. Adwokat z Warszawy analizuje poszczególne sprawy cywilne, a następnie sugeruje i wdraża możliwe rozwiązania prawne dotyczące np. pozwu z określonego powództwa.

Mamy świadomość, że nawet pozornie najprostsza sprawa cywilna wymaga bazowania na aktualnych przepisach, dlatego analizujemy je w odniesieniu do odpowiednich regulacji, aby dobrać narzędzia legislacyjne adekwatne dla danego problemu. Na tej podstawie przygotowujemy możliwą strategię procesową, przeprowadzamy polubowne rozwiązanie czy wdrażamy zgodny z aktualnymi wymaganiami formalnymi pozew z powództwa cywilnego. Jako adwokaci zajmujemy się dowolnymi zagadnieniami niezależnie od stopnia skomplikowania. Podejmujemy się postępowań dotyczących zarówno osób indywidualnych, jak i przedsiębiorców.

Adwokat online sprawy cywilne

Jedną z dziedzin, jaką zajmujemy się w kancelarii, jest prawo cywilne, które reguluje szereg aspektów codziennego życia w Polsce. W jego zakres wchodzą wszelkie sprawy spadkowe, rzeczowe, autorskie czy te dotyczące zobowiązań. Nasi adwokaci świadczą pomoc klientom w trybie zdalnym, korzystając ze sprawdzonych rozwiązań cyfrowych, dzięki którym rozmowa online z klientem przebiega bez zakłóceń. Można się do nas zgłaszać z dowolnym problemem – doradzimy optymalne rozwiązanie i przeprowadzimy powoda przez poszczególne etapy postępowania.

Zagadnienia dotyczące prawa cywilnego warto skonsultować z adwokatem, który specjalizuje się w tego rodzaju sprawach. W wielu przypadkach można rozwiązać problem polubownie, bez konieczności ubiegania się o sprawiedliwość przed sędzią w trakcie standardowego procesu. Klienci z Warszawy, korzystając z pomocy kancelarii, otrzymują szczegółowe informacje dotyczące dostępnych opcji, które zostaną przedstawione przez prawnika po dokładnym zapoznaniu się z kwestiami poruszonymi w trakcie konsultacji online. 

Postępowania z zakresu prawa cywilnego przeważnie wiążą się z określonymi terminami oraz ograniczeniami czasowymi. Jest tak zwłaszcza w przypadku spraw dotyczących dochodzenia różnego rodzaju roszczeń, a także wszelkich wniosków składanych do sądu. Z tego powodu warto odpowiednio szybko zgłosić się po pomoc do adwokata zajmującego się prowadzeniem postępowań tego rodzaju. Po zgłoszeniu zapotrzebowania na poradę specjalista zajmie się resztą, dbając o terminową realizację wszystkich etapów. 

Sprawy cywilne – czym zajmuje się adwokat?

W kancelarii Ziobrowski Tax&Law zajmujemy się szerokim zakresem spraw dotyczących relacji pomiędzy osobami prawnymi lub fizycznymi. Nasi adwokaci świadczą pomoc w różnych obszarach prawa cywilnego, reprezentując klientów w dziedzinie m.in.:

  • umów i zobowiązań – sporządzanie dokumentów, ich analizowanie oraz interpretacja, np. umowy najmu, kupna i sprzedaży, o świadczeniu usług itp.,
  • odpowiedzialności cywilnej – reprezentowanie klientów odpowiedzialnych za szkody wyrządzone innymi osobom w wyniku np. wypadków komunikacyjnych i przy pracy, szkód majątkowych,
  • ochrony danych osobowych – prowadzenie postępowań klientów, których prawa prywatności naruszono, a także obrona osób przed roszczeniami,
  • nieruchomości – kwestie dotyczące prawa własności, dotyczące kupna, sprzedaży, dzierżawy itp.

Pomocy prawnej udzielamy stacjonarnie w Warszawie oraz zdalnie dla klientów z całej Polski.

Adwokat do spraw cywilnych w Warszawie

Jarosław Ziobrowski

Jarosław Ziobrowski

Adwokat, założyciel Ziobrowski Tax & Law. Posiada ponad 15 lat doświadczenia zawodowego, specjalizuje się w sprawach sądowych i postępowaniach podatkowych. Dwukrotny przewodniczący Sekcji Prawa Podatkowego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Współautor książek „Zarządzanie ryzykiem podatkowym” oraz „Odpowiedzialność karna skarbowa członków zarządu – praktyczne sposoby jej ograniczenia”. Autor wielu publikacji oraz artykułów.