border_3

Zakładanie spółek Warszawa

Pomoc w rejestracji firmy

Osoby, które planują powołać do życia spółki, zwykle potrzebują profesjonalnej pomocy na każdym etapie jej zakładania. Działająca w Warszawie kancelaria Ziobrowski Tax/Law swoją ofertę kieruje do przyszłych wspólników. Towarzyszymy naszym klientom na każdym etapie stwarzania podmiotu gospodarczego w tej formie i pomagamy w załatwianiu różnych formalności z tym związanych. Zatrudniani przez nas adwokaci dysponują rozległą, na bieżąco aktualizowaną wiedzą oraz bogatym doświadczeniem zawodowym. Dzięki ich zaangażowaniu w sprawę procedura zakładania działalności gospodarczej i rejestracji spółek przebiega szybko i sprawnie, w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy prawa.

Nasza kancelaria prawna pomaga również przedsiębiorcom z Katowic w załatwieniu wszystkich formalności związanych z zakładaniem firmy i spółki. Udzielamy im porad online. W ramach świadczonej obsługi prawniczej zajmujemy się również opracowywaniem niezbędnej dokumentacji, bazując przy tym na przekazanych nam informacjach. Przejmujemy na siebie odpowiedzialność za złożenie przygotowanych pism we właściwych urzędach. W zakresie naszych kompetencji mieści się także przygotowywanie umów oraz regulaminów wewnętrznych.

Pomoc w rejestracji firmy

Zanim dojdzie do powołania do życia nowego bytu gospodarczego, najpierw trzeba podjąć decyzję dotyczącą formy prawnej jego działalności. Klienci mogą zrobić to samodzielnie albo skorzystać z pomocy prawników pracujących w naszej kancelarii. Pozostajemy do dyspozycji konsumentów w razie jakichkolwiek pytań czy wątpliwości. Udzielamy im fachowych porad oraz tłumaczymy, jakie są różnice pomiędzy poszczególnymi rodzajami podmiotów gospodarczych prowadzonych przez wspólników.

Formalne zakładanie spółek przez naszą kancelarię z Warszawy rozpoczyna się od sporządzenia wszystkich niezbędnych dokumentów. Dotyczy to przede wszystkim umowy, na której podstawie ustala się wewnętrzne relacje w firmie oraz określa się zasady działania danego podmiotu gospodarczego. Wspomniany kontrakt powinien być zawsze opracowywany indywidualnie, z uwzględnieniem konkretnych potrzeb oraz sytuacji, w jakiej znajdują się wspólnicy. Dokument pod rygorem nieważności musi zostać podpisany w obecności notariusza. W gestii naszych prawników leży natomiast rejestracja spółek w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, Urzędzie Skarbowym, Rejestrze Przedsiębiorców oraz Głównym Urzędzie Statystycznym.

Zakładanie spółek w  Warszawie

Do naszych kompetencji zalicza się także obsługa prawna firm z Katowic. Nasza kancelaria pozostaje do dyspozycji przedsiębiorców z miasta, prowadząc dla nich konsultacje online zawsze wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba. Zajmujemy się nie tylko załatwianiem formalności związanych z rejestracją spółki. Świadczymy także usługi z zakresu doradztwa podatkowego. Opracowujemy umowy i statuty. Pomagamy w zakładaniu konta bankowego. Ponadto reprezentujemy wspólników i akcjonariuszy na zgromadzeniach tych osób.

Czas potrzebny na założenie spółki

Warto mieć świadomość, że procedura powoływania do życia działalności gospodarczej prowadzonej przez wspólników bez zaangażowania profesjonalnego adwokata może trwać nawet pół roku. Włączenie w sprawę prawnika pozwoli na znaczne skrócenie tego czasu. W tzw. trybie zwykłym standardowo załatwienie wszystkich formalności odbywa się w ciągu 14 dni. Możliwe jest także zakładanie spółki przez naszą kancelarię z Warszawy na podstawie umowy w przyspieszonym tempie. Wówczas do rejestracji danego podmiotu gospodarczego dochodzi maksymalnie do 24 godzin od momentu wszczęcia wszystkich procedur z tym związanych.

Zakładanie spółki – wynagrodzenie adwokata

Wysokość honorarium za usługi wykonywane przez naszych adwokatów zależy od różnych czynników. Jednym z nich jest zakres świadczonej obsługi prawnej firm. Przy ustalaniu cennika bierzemy pod uwagę faktyczny wkład naszej kancelarii w zakładanie spółek w Katowicach i innych miejscowościach w ramach oferowanej przedsiębiorcom pomocy online. Bardzo ważną rolę odgrywa również stopień skomplikowania sprawy w danym przypadku. Wymaganą opłatę można uiścić gotówką albo przelewem.

Jarosław Ziobrowski

Jarosław Ziobrowski

Adwokat, założyciel Ziobrowski Tax & Law. Posiada ponad 15 lat doświadczenia zawodowego, specjalizuje się w sprawach sądowych i postępowaniach podatkowych. Dwukrotny przewodniczący Sekcji Prawa Podatkowego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Współautor książek „Zarządzanie ryzykiem podatkowym” oraz „Odpowiedzialność karna skarbowa członków zarządu – praktyczne sposoby jej ograniczenia”. Autor wielu publikacji oraz artykułów.