Najważniejsze korzyści z zatrudnienia kancelarii prawnej dla Twojej firmy

Spis treści

Prowadzenie działalności w Polsce wiąże się z koniecznością przestrzegania przepisów różnych dziedzin prawa. Kancelarie adwokackie, które zajmują się obsługą spraw podatkowych, cywilnych czy dotyczących prawa pracy będą więc niezwykle pomocne dla każdego przedsiębiorcy. Adwokaci i doradcy mogą być zatrudnieni bezpośrednio w firmie lub oferować porady prawne w ramach outsourcingu. Niezależnie jednak od wybranej formy współpracy, warto skorzystać z ich pomocy, z korzyścią dla swojego biznesu.

Nieustanny rozwój i chęć stałego zwiększania dochodów to kwestie niezwykle istotne dla każdego przedsiębiorcy. Profesjonalna obsługa prawna dla firm, jaką oferują kancelarie adwokackie stanowi duże wsparcie w realizacji tych celów. Doradcy podatkowi oraz adwokaci zajmujący się prowadzeniem spraw cywilnych czy prawa pracy zadbają o przestrzeganie zapisów poszczególnych kodeksów, aby biznes działał w pełni legalnie. Ich fachowe porady pozwolą również ograniczyć koszty związane z prowadzeniem działalności gospodarczej w Polsce.

Obsługa prawna dla firm – dlaczego warto skorzystać?

Jednym z ważniejszych współpracowników każdego biznesmena jest doświadczony prawnik. Niezależnie czy będzie to zatrudniony w firmie doradca podatkowy, czy kancelaria prawna zaangażowana do stałej lub jednorazowej współpracy. Adwokat jest bowiem zobowiązany do obsługi klienta z wykorzystaniem wszystkich, dostępnych legalnie środków umożliwiających pomyślne zakończenie sprawy. Dla dużych firm najlepszym rozwiązaniem jest współpraca z większym zespołem specjalistów, wśród których znajdują się nie tylko osoby znające się na podatkach, ale też te świadczące porady w zakresie prawa cywilnego oraz pracy.

Optymalizacja podatkowa

Niezależnie od swojego rozmiaru, każda firma może wiele zyskać, dzięki optymalizacji podatkowej! Specjalizują się w niej doradcy z kancelarii adwokackich, którzy świetnie znają prawo dotyczące podatków i są na bieżąco z wszystkimi aktualnościami w kodeksie. Adwokaci zajmujący się obsługą tego rodzaju spraw opracowują strategię, z legalnym wykorzystaniem dostępnych przepisów prawnych, aby zminimalizować obciążenia przy rozliczeniach PIT oraz CIT. Plan przygotowywany jest indywidualnie dla każdego przedsiębiorcy, bazując na jego sytuacji finansowej.

Ochrona interesów firmy

Warto rozważyć zaangażowanie kancelarii adwokackiej, której specjalnością jest kompleksowa obsługa prawna dla firm. Współpracujący z nią doradcy podatkowi i adwokaci będą się zajmować ochroną interesów przedsiębiorstwa, świadczące na jego rzecz porady rozwiązujące bieżące problemy. Sprawy cywilne czy prawa pracy rozwiążą oni w sposób możliwie najkorzystniejszy dla klienta. Zadbają też o wizerunek marki, reprezentując jej interesy w kontaktach z partnerami biznesowymi, dostawcami czy urzędami.

Planowanie strategiczne

Nawet najbardziej utalentowany przedsiębiorca może zwiększyć sukces swojego biznesu, inwestując w profesjonalną obsługę prawną. Kancelaria adwokacka będzie dla nich wsparciem w planowaniu strategicznym, oferując fachowe porady przy podejmowaniu ważnych decyzji biznesowych. Zrzeszeni w niej doradcy dysponują doświadczeniem w zakresie opracowywania sposobów dalszego rozwoju, restrukturyzacji, a także fuzji oraz przejęć. Mogą też prowadzić sprawy cywilne firmy dotyczące ochrony własności intelektualnej.

Kancelaria prawna – jaką wybrać?

Prowadzenie biznesu w Polsce wiąże się z szeregiem inwestycji, z których część może się zwrócić w formie np. oszczędności podatkowych. Dobry adwokat obsługujący sprawy cywilne z pewnością się przyda. W poszukiwaniu odpowiedniej kancelarii adwokackiej warto zwrócić uwagę na zakres jej działalności. Powinna ona zatrudniać doradcę biegłego w podatkach oraz prawie pracy. Ponadto warto, aby zajmowała się ona też następującymi sprawami m.in.:

  • dotyczącymi odpowiedzialności cywilnej członków zarządu,
  • karnymi gospodarczymi i karno-skarbowymi,
  • z tytułu prawa autorskiego i znaków towarowych,
  • związanych z windykacją należności.

Obecnie porady prawne są udzielane nie tylko stacjonarnie, ale też zdalnie, więc można skorzystać z oferty firmy z innego miasta.

Jarosław Ziobrowski

Jarosław Ziobrowski

Adwokat, założyciel Ziobrowski Tax & Law. Posiada ponad 15 lat doświadczenia zawodowego, specjalizuje się w sprawach sądowych i postępowaniach podatkowych. Dwukrotny przewodniczący Sekcji Prawa Podatkowego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Współautor książek „Zarządzanie ryzykiem podatkowym” oraz „Odpowiedzialność karna skarbowa członków zarządu – praktyczne sposoby jej ograniczenia”. Autor wielu publikacji oraz artykułów.