border 3
border 3

Adwokat Jarosław Ziobrowski

jaroslaw zioborwski
jaroslaw zioborwski
jarosla ziobrowski 1
jarosla ziobrowski 1

Jarosław Ziborowski

adwokat, założyciel Tax & Law

 

Specjalizuje się w prawie gospodarczym, sporach sądowych oraz prawie podatkowym. Reprezentuje klientów w sprawach karnych gospodarczych. Kieruje zespołem do spraw windykacji masowej (obecnie ponad 1000 spraw sadowych i egzekucyjnych w toku).

Posiada ponad 15 letnie doświadczenie zawodowe, które zdobywał w wiodących polskich kancelariach a także w Wielkiej czwórce (The Big Four) w dziale postępowań podatkowych i sądowych.

Dwukrotnie pełnił funkcję przewodniczącego Sekcji Prawa Podatkowego przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Prowadził wykłady dla studentów na Podyplomowych Studiach Rachunkowości w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, a także szkolenia podatkowe oraz prawne dla spółek oraz instytucji publicznych (m.in. Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych, Wody Polskie).

Media

Wykształcenie

Studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. Ukończył podyplomowe studia podatkowe w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz podyplomowe studia „Zapobieganie Przestępczości Gospodarczej, Skarbowej i Przeciwko Mieniu” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.

Legislacja

Brał udział w pracach nad projektem nowelizacji ustawy o podatku od towarów i usług w zakresie mechanizmu reverse charge w podatku vat.

Publikacje

Mecenas Ziobrowski jest współautorem książki „Zarządzanie ryzykiem podatkowym” (wydawnictwo Wolters Kluwers Polska 2013) oraz książki „Odpowiedzialność karna skarbowa członków zarządu – praktyczne sposoby jej ograniczenia” (wydawnictwo Difin 2014).

Prowadzi program TV „Podatkowy zawrót głowy” dla Gazety Finansowej.

Autor licznych artykułów i wypowiedzi w dzienniku Rzeczpospolita, Dziennik Gazeta Prawna, Pulsu Biznesu, Magazyn Start-up,  Gentleman, Gazeta Finansowa, Kontrole w firmie, Gazeta MSP.

Występował w Tvn24 Bis, TV Biznes, Rzeczpospolita TV, a także udzielał komentarzy do Radio357 oraz Polskiego Radia.

Zapraszamy do odwiedzenia zakładki Media w celu zapoznania się z najnowszymi artykułami.

Szkolenia

Jarosław Ziobrowski prowadził szkolenia m.in. „Polski Ład – przewodnik dla CFO” – konferencja V CFO Excellence 2022 r. organizowana przez Puls Biznesu. „Co nowe uprawnienia skarbówki oznaczają dla twojej firmy?” – szkolenie organizowane przez Puls Biznesu. „Szkolenie prawo w firmie” – szkolenie prowadzone ramach programu Mazovian Startup Youth Business Poland oraz dla Politechniki Warszawskiej.

Działalność Pro Bono

Członek AIP Dream Team oraz mentor w fundacji Youth Business Poland.

Prywatnie pasjonuje się sztuką, podróżami oraz motoryzacją.

Zrealizowane projekty

 • Stałe doradztwo prawne i podatkowe na rzecz wiodącej spółki z przemysłu stoczniowego.

 • Soradztwo prawne na rzecz grupy kapitałowej z branży paliwowej w procesie restrukturyzacji spółek obejmujące m.in. przygotowanie podatkowych scenariuszy restrukturyzacyjnych odnośnie sprzedaży udziałów, aktywów oraz wniesienia aportem zorganizowanej części przedsiębiorstwa.

 • Bieżące doradztwo prawne i podatkowe na rzecz spółki z branży hotelarskiej z siedzibą w Krakowie (m.in. przekształcenie spółki z o.o. w spółkę komandytową, reprezentowanie w sporach sądowych, obsługa korporacyjna, analiza i negocjacje umów).

 • Stała obsługa prawa (m.in. windykacja należności) firmy z branży transportowej.

 • Prowadzenie procesów restrukturyzacji oraz likwidacji spółek kapitałowych i osobowych.

 • Wdrażanie optymalizacji podatkowych dla polskich podmiotów z wykorzystaniem struktur offshore oraz fundacji zagranicznych w tym pomoc w zakładaniu spółek za granicą (Czechy, Cypr, Malta, Estonia, Anglia, Gruzja).

 • Reprezentowanie największej w Polsce spółki zajmującej się recyklingiem, w sporze z organami podatkowymi w zakresie prawa odliczenia podatku VAT.

 • Reprezentowanie spółki zajmującej się handlem elektroniką w sporze z organami podatkowymi w zakresie podatku VAT.

 • Reprezentowanie spółki z międzynarodowej grupy kapitałowej z branży energetycznej przed organami podatkowymi w sprawie dotyczącej opodatkowania podatkiem od nieruchomości budowli.

 • Reprezentowanie członków zarządów w sprawach z zakresu odpowiedzialności za zaległości podatkowe i cywilne spółek kapitałowych.

 • Doradztwo w zakresie postępowań w sprawach karnych gospodarczych oraz karno-skarbowych.

 • Wdrażanie procedur zarządzania ryzykiem odpowiedzialności karnej skarbowej za rozliczenia podatkowe w międzynarodowych spółkach kapitałowych.

 • Bieżąca obsługa startupów z branży modowej, spożywczej oraz fintech.