border 3
border 3

Oleksandr Olesnevych

Oleksandr Olesnevych
Oleksandr Olesnevych
prawnik ukraiński

Oleksandr Olesnevych

Specjalizuje się w prawie cywilnym oraz prawie gospodarczym. Posiada ponad 15-letnie doświadczenie zawodowe, zdobyte w wiodących ukraińskich kancelariach oraz w międzynarodowej firmie. Wykładowca prawa na Uniwersytecie Pedagogium w Warszawie. Uczestnik konferencji międzynarodowych, także stały konsultantów i członek klubu BIG MONEY w Polsce.

Wykształcenie

Ukończył studia podyplomowe prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w 2017 roku oraz studia prawnicze na Wydziale Prawa w „Charkowskim Narodowym Uniwersytecie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy” w 2009 roku. W 2002 roku ukończył studia ekonomiczne w „Kijowskim Narodowym Uniwersytecie Ekonomicznym” Obecnie w trakcie studiów doktoranckich na „Kijowski Narodowy Uniwersytet Ekonomiczny im Wadyma Hetmana”.

Zrealizowane projekty

Jest współautorem książki „Globalna gospodarka” (Oktan Print Praha 2023). W latach 2022 i 2023 brał udział m.in. w następujących konferencjach: SCIENTIFIC CONGRESS “SOCIETY OF AMBIJENT INTELLIGENCE ND SCIENCE INTERNATIONAL AND SCIENTIFIC INTERNATIONAL

Działalność charytatywna

Fundator fundacji charytatywnej „Fundusz Nauki i Kultury na Ukrainie”.